O firmie

Witamy na naszych stronach

Działalność rozpoczęliśmy w 1979 roku jako firma rodzinna i tak pozostało do dnia dzisiejszego. Cały ten czas zajmujemy się produkcją zgrzewarek do folii. Produkowane przez nas maszyny podlegają ciągłym udoskonaleniom. Wykorzystujemy do ich produkcji najlepsze rozwiązania techniczne oraz stosujemy wysokiej jakości części, które zapewniają niezawodną pracę naszych urządzeń.

Od roku 1994 jako jedyni w Polsce produkujemy Wysokiej Częstotliwości zgrzewarki automatyczne. W Polsce oraz w Rosji i na Ukrainie są firmy, których park maszynowy w zakresie zgrzewania folii wyposażony jest w nasze maszyny.


Od początku 2008 roku jesteśmy w nowo wybudowanych pomieszczeniach w Zgierzu. Nowa, zdecydowanie większa powierzchnia umożliwiła doposażenie zakładu w maszyny: nowoczesna komora lakiernicza z funkcją suszenia w wysokiej temperaturze, precyzyjne maszyny do obróbki skrawaniem, ploter frezujący CNC, nowoczesna spawalnia…


Nasze maszyny spełniają surowe wymagania dyrektyw i norm europejskich, co uprawnia nas do stosowania oznaczeń CE. Tym samym dajemy gwarancję wysokiego poziomu bezpieczeństwa produkowanych urządzeń. Stałym elementem w naszej firmie są pomiary i kontrola jakości na każdym etapie produkcji. Ponadto wykonujemy pomiary zakłóceń przy użyciu wysokospecjalistycznych mierników (analizator widma) i pomiary stref bezpieczeństwa pola wokół zgrzewarek. Jednym z efektów naszej pracy jest zbudowanie i wdrożenie szybkiego wyłącznika łukowego, który skutecznie zabezpiecza elektrodę przed uszkodzeniem.


Wszystko to przekłada się na ciągłe i konsekwentne podnoszenie jakości naszych wyrobów oraz profesjonalny i rzetelny poziom obsługi klienta, w tym świadczony serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny. Oczywistym elementem instalacji zgrzewarki u klienta jest szkolenie obsługi wg harmonogramu szkoleń.


Wymienione wyżej czynniki oraz stała, doświadczona i fachowa załoga (nawet kilkanaście lat wspólnej pracy) przekłada się na zaufanie klientów, z którego jesteśmy bardzo dumni.


W zakresie dostaw częsci i podzespołów współpracujemy z firmami zajmującymi w swojej dziedzinie najwyższą pozycję na rynku – pneumatyka: FESTO, CAMOZZI, PREMA; elektryka i sterowniki: MITSUBISHI, TELEMACHANICA; serwonapędy: MITSUBISHI; lampy: THALES


Staranność i rzetelność naszej firmy zaowocowała  nawiązaniem współpracy z francuskim producentem lamp elektronowych – firmą THALES , której zostaliśmy przedstawicielem na terenie Polski.

HISTORIA FIRMY – Ważne wydarzenia
1979 – Powstanie firmy Elkon
1986 – Budowa nowego generatora wnękowego
1994 – Powstanie automatu HF do folii PVC
2000 – Zastosowanie w automatach układów serwo napędów z fotokomórką do pozycjonowania
2002 – Powstanie zgrzewarek do plandek i wyrobów wielkoformatowych
2008 – Zakończenie prac i testów nad szybkim wyłącznikiem łukowym
– Wdrożenie do produkcji
– Przenosiny do nowo wybudowanej hali
– Podpisanie umowy dystrybucyjnej z firmą Thales